Махатма Ганді: 10 порад як змінити світ

Життєві принципи, які хочеться вивчити і повторювати, як мантру.
Махатма Ганді увесь світ знає людину, який привів свою країну до незалежності від британського уряду в 1947 році.
Сьогодні, в день народження основоположника філософії ненасильства, згадує його поради про те, як можна змінити світ навколо нас.

http://mars.te.ua/10-porad-yak-zminyty-svit/

1 . Змініть себе

«Якщо бажаєш , щоб світ змінився , – сам стань цією зміною »
Якщо ви зміните свої думки, то зміняться ваші почуття і вчинки. І завдяки цьому світ навколо вас зміниться. Не тільки тому , що ви будете дивитися на нього через призму нових почуттів і думок , а й тому що внутрішні зміни дозволять вам чинити так , як ви б не стали робити раніше, спираючись на колишній спосіб думок.

2 . Знайдіть контроль над собою

«Без моєї згоди ніхто не може мені зашкодити»
Те , що ви відчуваєте і як на щось реагуєте , завжди залежить тільки від вас самих. Можуть існувати “типові” шаблони поведінки в різних ситуаціях , але в більшості випадків ви можете самі вибирати , що думати і відчувати по відношенню практично до всього.
Можливо, це відбудеться не відразу або так відбуватиметься не весь час , і звичка мислити по старому буде давати про себе знати.
Але поступово ви усвідомлюєте , що ніхто ззовні насправді не здатний керувати вашими почуттями і зможете використовувати цей спосіб мислення в повсякденному житті.

3 . Пробачте і забудьте

«Слабкий ніколи не прощає. Прощення – ознака сильного »
«Принцип ” око за око ” може зробити сліпим весь світ »
Неможливо перемогти зло злом. І як говориться в попередньому раді, ви завжди самі вибираєте, як поставитися до чогось. Коли ви почнете все більше і більше вдаватися саме до такого способу мислення, ви зможете ставитися до подій так, як це найбільш корисно для вас та інших людей.
Якщо ви не прощаєте, то дозволяєте минулого і іншій людині тримати під контролем свої почуття. Простивши, ви звільните себе від цих пут і потім зможете зосередитися на чому-небудь іншому.

4 . Бездіяльністю , ви ні до чого не прийдете

«Грам власного досвіду коштує дорожче тонни чужих повчань»
Мало що може бути зроблено, якщо не вживати ніяких дій .
Ви можете почати шукати розради в міркуваннях, як про це говорить Ганді. Або нескінченно читати і вчитися. І вам буде здаватися, що ви рухаєтеся вперед. Але при цьому у вас не буде жодних реальних результатів, або вони будуть невеликі.

Отже, для того, щоб дійсно досягти того, чого хочеться, і по-справжньому зрозуміти себе і свій світ, вам необхідна практика. Книги можуть дати вам знання, але не навички. Вам необхідно діяти і втілювати знання в результатах.

5 . Живіть у сьогоденні

«Я не хочу передбачати майбутнє. Мене турбує сьогодення. Бог не дав мені можливості керувати тим , що буде»
Кращий спосіб подолати внутрішній опір, який часто заважає нам діяти – залишатися в сьогоденні.
Чому? Коли ви живете справжнім, ви не турбуєтеся, що буде потім, адже ви не можете цим керувати в будь-якому випадку. І небажання переходити до дії , яке виникає зі страху майбутніх наслідків або спогадів про минулі невдачі, втрачає свою силу. Стає легше діяти, зосередитися на поточному моменті, і проявити себе з кращого боку.

6 . Ми всього лише люди

«Я заявляю, що я – звичайна людина, якій властиво помилятися, як і будь-якому смертній людині. Однак, у мене достатньо смирення, щоб визнати свої помилки і піти на поступки»
«Це не дуже мудро – бути впевненим у власній мудрості. Необхідно пам’ятати про те, що найсильніший може проявити слабкість, а наймудріший може допустити помилку»
Коли ви починаєте ідеалізувати окремих людей – навіть якщо вони домоглися видатних результатів – ви ризикуєте, відокремлюючи себе від них. У вас може скластися відчуття, що ви, на відміну від них, ніколи не зможете досягти подібних успіхів, через те, що вони настільки сильно відрізняються від вас. Тому дуже важливо ніколи не забувати про те, що кожен з нас – звичайна людина, незалежно від того, ким він є в житті.
Дуже важливо пам’ятати про те , що всі ми люди і кожен з нас може робити помилки. Застосування до людей необгрунтованих стандартів у майбутньому призведе лише до появи ще більшої кількості абсолютно не потрібних конфліктів у вашому світі і негативу в вас самих.

7 . Будьте наполегливі

«Спочатку вас не помічають, потім над вами сміються, потім з вами борються, а потім ви перемагаєте»
Будьте наполегливі. З часом неприйняття навколо вас ослабне, а потім і зовсім зникне. Ослабнуть ваші внутрішній опір і схильності до саморуйнування, які тягнуть вас назад і заважають вам змінюватися.

З’ясуйте , що ви дійсно любите робити. Це дозволить вам знайти внутрішню мотивацію продовжувати знову і знову крокувати далі. Одна з причин, чому Ганді настільки успішно застосовував свій метод ненасильницького опору, полягає в тому, що він і його прихильники були неймовірно наполегливі. Вони просто не знали слова «здатися».

Випадки, коли успіх або перемога приходять так швидко, як вам би цього хотілося, дуже рідкісні. Одна з причин, чому люди так і не домагаються того, чого вони хочуть, полягає в тому, що вони просто занадто рано здаються. Звичайно для досягнення поставленої ними мети потрібно набагато більше часу, ніж вони розраховували. Почасти подібне помилкове оману виникає з оточуючого нас світу – світу повного чарівних пігулок від будь-яких проблем , де в рекламі вам постійно обіцяють, що ви можете значно схуднути або заробити ціле стан всього за 30 днів.
Нарешті, ще одна корисна порада про те , як не втратити наполегливість – не втрачайте почуття гумору. Це допоможе легше ставитися до життя в найважчі часи.

8 . Шукайте в людях добро і допомагайте їм

«Я розраховую тільки на хороше в людях. Я сам не без гріха , і тому я не вважаю себе вправі загострювати увагу на помилках інших »
«Велич людини особливо видно по тому , наскільки він сприяє благополуччю ближніх»
«Я розумію , що колись для здатності керувати були необхідні м’язи , але зараз це означає вміння ладити з людьми»
У кожній людині є і хороше, і погане. Але ви завжди можете вибрати, на що звернути свою увагу. Якщо ви хочете добитися позитивних змін, тоді правильним рішенням буде зосередитися на хороших сторонах людей. Це дозволить зробити ваше життя простіше, так як ваші відносини стануть більш позитивними і приємними.

9 . Будьте гармонійні, щирі і залишайтеся собою

«Щастя – це коли те, що ви думаєте, говорите і робите, перебуває в гармонії»
Один з кращих порад щодо поліпшення ваших навичок спілкування полягає в тому, що вам необхідно почати щиро спілкуватися і вести себе з іншими людьми. Коли ваші думки, слова і дії стають гармонійні, ви знаходите величезне внутрішнє насолоду. Ви відчуваєте прилив сил і задоволення самими собою.
Якщо ви по-справжньому щирі, то люди намагаються дійсно почути, що ви їм говорите. Адже у вашій мові немає фальші, протиріч або якого-небудь лицемірства.

Але якщо ваші вчинки не будуть відповідати тому, що ви говорите, тоді ви почнете втрачати віру в те, що можете досягти своєї мети, а також віру інших людей в вас. Не обманюйте себе.

10 . Продовжуйте рости і розвиватися

« Постійний розвиток – це закон життя. І людина, яка весь час намагається дотримуватися твердо встановлених поглядів тільки заради сталості, заганяє себе в неправильне положення»
Ви завжди можете значно поліпшити ваші навички, змінити звички або переглянути вашу оцінку. Ви можете досягти більш глибокого розуміння своєї природи і світу навколо вас.

Зрозуміло, при цьому ви можете виглядати нелогічним або не розуміти час від часу, що робите. У вас можуть з’явитися проблеми з досягненням гармонії або щирим спілкуванням . Але якщо ви не будете розвиватися, то, як вважав Ганді, поставите себе в явно програшну позицію: ви будете відстоювати свої старі погляди і чіплятися за них, щоб виглядати постійним, поки не зрозумієте, що відбувається щось неправильне. Набагато більш корисним і щасливим буде вибір шляху зростання і розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *