5 фактів про Ромів

Їх імена настільки ж таємниче, як і їх походження: часто називають Цигани або Роми.

І майже скрізь де вони йдуть, їх називають –  принизливо – як циган, людей, які мігрували по всьому світу протягом декількох століть.

Рома мають один з найдраматичніших історій в історії людства, але мало хто знає свою давню історію про подорожі, переслідування і виживання. Ось п’ять інтригуючі факти про людей ромів:

1. Рома виникла в Індії

Там є величезна кількість доказів – від генетики, а також лінгвістики – що цигани спочатку хінді люди з північної Індії. Багато з слів і граматичних правил циганської мови практично ідентичні таким на мові хінді.

2012 Дослідження, опубліковане в журналі Cell Biology, аналізували геномних даних з 13 циганських громад по всій Європі. Дослідники прийшли до висновку, що народ рома покинув Північну Індію близько 1500 років тому; ті цигани в даний час в Європі мігрували через Балкани, починаючи приблизно 900 років тому. Ці дані підтверджують письмові звіти груп циган, які прибувають в середньовічній Європі в 1100-х роках.

2. Є близько 12 мільйонів ромів по всьому світу

Після відходу з північної Індії, більшість Romani відправився в Європу: В деяких країнах Східної Європи, таких як Румунія і Болгарія, вони складають до 12 відсотків від загальної чисельності населення. Цигани також численні в Туреччині, яка налічує близько 2,75 мільйона Romani, за даними The New York Times: Інші європейські країни з великим населенням рома включають в України, Росії, Словаччини, Угорщини, Сербії, Іспанії і Франції.

Хоча зосереджені в Європі, є також циганські популяції на кожному континенті окупованій – близько 1 мільйона людей живуть в Сполучених Штатах, і приблизно 800 000 на Бразилії. Але незалежно від того, куди вони йдуть, цигани здаються занадто люб’язно.

3. Роми стикаються із переслідуваннями

Незабаром після прибуття в Європі, Romani були поневолені в багатьох регіонах, культурна спадщина, яке триває і в 19-му столітті в таких країнах, як Румунія. В Англії, Швейцарії та Данії, Romani були страчені по всій середньовічної епохи. Багато країн, такі як Німеччина, Італія і Португалія, замовив вигнання всіх Романі.

Є незліченна безліч повідомлень про циганських дітей викрадають з їх батьків, жінок, які мали їх вуха відрізали і Romani, які таврували розпеченим залізом. У спробі змусити асиміляції, використання їх рідної мови було заборонено в деяких країнах; в інших місцях заборонили рома одружуватися між собою.

Можливо, найбільш руйнівний переслідування Ромів сталося під час Другої світової війни, коли вони були одними з перших мішеней звірства нацистів, відповідно до BBC. За оцінками, 2 мільйони Ромів померли в концентраційних таборах і за допомогою інших засобів винищення.

У післявоєнний період, циганська залишалася пригнобленої групою, особливо в Радянському Союзі. Зовсім недавно, в 1980-х роках, жінки рома в Чехословаччині були змушені пройти стерилізацію, щоб обмежити ромського населення.

4. Roma культура являє собою багатий і захоплюючий колаж

Роми часто відзначається їх музичної спадщини, яке під впливом джаз, болеро, музика фламенко, а також класичних композиторів, в тому числі Франца Ліста.

У той час як він вважав, що цигани спочатку були індуси, протягом століть, більшість Romani взяли релігії приймають їх країн. Більшість громад рома в даний час практикують форму ісламу або християнства, яке зберігає деякий вплив на циганські.

Традиційні рома суспільство як і раніше влаштовує шлюби між неповнолітніми у віці 12 років, відповідно до BBC. Підліткові наречених іноді обмінювали і торгували між циганськими громадами, діяльність, яка стривожила європейських чиновників, пов’язані з торгівлею людьми.

Доповідь 2006 Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) також виявили, що деякі громади рома практики торгівлі дітьми; діти, як повідомляється, були зайняті на працю, дрібні злочини та сексуальної експлуатації.

5. Роми залишаються пригніченими групою

Багато Ромів уникнути асиміляції з великими товариствами приймаючих країн – це може бути спадщиною століть гонінь. Через їх ізоляції, багато дітей рома не відвідують школу; Роми, як правило, не мають доступу до освіти стабільних робочих місць, доступного житла, охорони здоров’я та інших соціальних послуг. В результаті, бідність, хвороби, наркоманії та злочинності чуми багато громад рома.

З цих та інших причин, циганська залишаються переслідуване меншість, в тому числі тих, хто живе в багатих європейських країнах з завидними соціальними службами. Влада Італії відмовляють в житло сімей рома, – навіть ті, хто народився в Італії – на тій підставі, що люди, які живуть в дешевих, саморобних металевих контейнерах в ізольованих таборах рома вже мають постійне житло, відповідно до Guardian.

У цьому місяці, спалахнули протести у Франції після того, як влада затримала дівчинку-підлітка рома в школі; Незабаром після цього, вона і вся її сім’я були депортовані в Косово. У минулому році, близько 10 000 циган були вислані з Франції після того, як їх табору були знищені, відповідно до Baltimore Sun.

Європейський Союз пригрозив вжити правових заходів проти Франції за цих недавніх виселень, і важке становище громади рома – які часто є об’єктом насильства з боку неонацистських і інших расистських груп – привернула увагу правозахисних груп.

“Це співтовариство перетинає простір і час зі своїми традиціями, а у нас в Європі є проблеми, щоб інтегрувати їх”, сказав Ален Бер, адвокат, який захищав циган The New York Times. “Тим не менш, вони зберегли свої традиції, яка є одним з виживання.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *