60 кроків до кращого життя за 100 днів

Поліпшення свого життя і приведення в порядок не тільки свої думоки, а й своїх речі.
Як ми знаємо, все взаємопов’язане: якщо ви опустіть голову і зсутулившись, то відразу відчуєте себе невпевнено. Та варто вам навіть у поганому настрої підняти голову, розправити плечі і посміхнутися, як навколо все змінюється і ви вже король балу.
Для того, щоб змінити своє життя (причому в будь-яку сторону), потрібно зовсім небагато – просто почати діяти. Але це «просто» не завжди так просто. Іноді ми знаємо, що потрібно робити, але дії ці здаються нам страшними. А іноді у нас немає ні чіткого плану, ні розуміння того, як цей план скласти. Можливо, ці 60 маленьких сходинок допоможуть вам нарешті почати робити хоч щось. І навіть якщо через 20 сходинок ви зрозумієте, що це не ваш план, ви вже будете готові скласти свій власний план. Очі бояться, а руки роблять?

Будинок

1. Створіть свій «Календар по очищенню Будинки від непотрібних речей», розподіливши по днях наведення порядку в різних домашніх сферах.
День 1: Розбираємо журнали.
День 2: Розбираємо DVD.
День 3. Розбираємо книги.

2. Живіть за мантрі: «Для всього є своє місце і все класти на свої місця». Спробуйте всі 10 днів слідувати наступним 4-м правилами:
Якщо ви щось взяли – покладіть це потім на місце.
Якщо ви щось відкрили – закрийте це.
Якщо ви щось упустили – підійміть це.
Якщо ви щось зняли – повісьте це на місце.

3. Пройдіться по будинку і знайдіть 100 речей, які необхідно полагодити або трохи підправити. Наприклад, поміняти лампочку, заклеїти дірку на шпалерах, прикрутити нову розетку і т.д.

Щастя

4. Прослідкуйте, нарешті, порадою, які твердять психологи всіх країн і абсолютно різних поглядів – напишіть на листочку від 5 до 10 речей, за які ви вдячні у своєму житті щодня.

5. Створіть список з 20 невеликих справ, якими вам подобається займатися і переконайтеся, що робите хоча б одне така справа на день протягом наступних 100 днів. Наприклад, є ваш обід на лавочці в парку, гуляти ввечері в парку з собакою, 1 година малювання аквареллю і т.д.

6. Ведіть щоденник вашої психологічної балаканини – тобто записуйте ваші думки і почуття, які виникали протягом дня. Наприклад, скільки разів за день ви звинуватили себе в чомусь, наскільки ви критичні до оточуючих, скільки разів за день вам в голову прийшли позитивні думки і т.д.

7. Протягом наступних 100 днів постарайтеся добре посміятися хоча б раз на день.
Навчання або саморозвиток

8. Виберіть складну книгу, яку ви до цих пір так і не зважилися прочитати, але хотіли. Прочитайте її за 100 днів від кірки до кірки.

9. Дізнавайтеся щось нове кожен день. Наприклад, назва квітки, столицю далекої країни, назва сподобалася вам породи собак тощо А ввечері можете прокрутити в голові все те нове, що ви дізналися за минулий день, дістати словник і вивчити нове слово.

10. Перестаньте скаржитися в наступні 100 днів. Негативні думки приводять в негативних результатів. Кожен раз, коли вам захочеться поскаржитися, постарайтеся зупинити себе.

11. Встановлюйте свій будильник на хвилину раніше кожний наступний день протягом 100 днів. Постарайтеся встати відразу ж після того, як продзвонив будильник, розкрийте вікна, зробіть легку зарядку. Через 100 днів ви будете прокидатися на 1,5 години раніше без особливих зусиль.

12. У наступні 100 днів ведіть “Ранкові сторінки» – простий потік свідомості вранці, який ви будете записувати в спеціальній зошиті. Це має бути першим, що ви будете робити після того, як прокинулися.

13. У наступні 100 днів постарайтеся акцентувати свою увагу на думках, словах і образах того, ким ви бажаєте стати і чого хочете досягти.

Фінанси

14. Складіть бюджет. Записуйте кожну копійку, яку ви витратите за 100 днів.

15. Пошукайте слушні поради з фінансів в інтернеті і виберіть 10 з них. Постарайтеся слідувати їм протягом наступних 100 днів. Наприклад, похід в магазин з обмеженою кількістю готівки та без кредитної картки, роблення кількох справ за одну поїздку, щоб заощадити на бензині і т.д.

16. Розплачуйтеся в магазинах тільки паперовими грошима і кладіть в скарбничку залишилася здачу після покупок. Через 100 днів порахуйте, скільки ви можете накопичити.

17. Протягом 100 днів не купуйте нічого з того, що вам не так вже й необхідно (маються на увазі досить великі покупки). Використовуйте ці гроші для погашення кредиту (якщо він у вас є) або покладіть на депозитний рахунок на півроку.

18. Протягом 100 днів присвятіть хоча б 1 годину на день для пошуку або створення джерела додаткового доходу.

Управління часом

19. Протягом наступних 100 днів усюди носите з собою записну книжку. Записуйте всі ідеї і думки, які приходять вам в голову, складайте свій список справ, вписуйте нові зустрічі буквально на ходу відразу після дзвінків.

20. Простежте за тим, як ви використовуєте свій час протягом 5 днів. Використовуйте інформацію, яку ви зібрали для того, щоб скласти свій «тимчасової бюджет»: відсоток від загального часу на справи, якими ви займаєтеся щодня. Наприклад, домашнє прибирання, час на поїздку на роботу, відпочинок і т.д. Простежте за тим, що ви укладаєтеся в свій бюджет в наступні 95 днів.

21. Визначте для себе низько пріоритетне справу, якою ви можете не займатися протягом 100 днів, і замініть його на дійсно важливе.

22. Визначте 5 шляхів «витоку» вашого часу і обмежте цей час в наступні 100 днів. Наприклад, не дивитися телевізор довше ніж 1,5 години, не проводити більше 1,5 годин на день в соціальних мережах і т.д.

23. У наступні 100 днів скасуйте свою багатозадачність і виконуйте тільки одну важливу справу на день.

24. У наступні 100 днів плануйте свій день з вечора.

25. У наступні 100 днів робіть спочатку найважливіші справи зі свого списку завдань, а потім вже все інше.

26. Протягом наступних 14 тижнів робіть огляд кожного тижня. Під час щотижневого опитування дайте відповідь на такі питання:
Чого ви досягли?
Що йшло не так?
Що ви зробили правильно?

27. У наступні 100 днів в кінці кожного дня упорядковуєте свій робочий стіл, розбирайте папери та канцелярське приладдя. Щоб кожне вранці вас чекав порядок на робочому столі.

28. Складіть список з усіх обіцянок і зобов’язань, які ви взяли на себе на найближчі 100 днів, потім візьміть червону ручку і викресліть зі списку все, що не принесе вам радості чи не наблизить вас до поставлених цілей.

29. Протягом наступних 100 днів перш ніж перемкнутися з однієї справи на іншу протягом дня, задайте собі питання про те, а краще чи це застосування вашого часу і ресурсів?

Здоров’я

30. Втрата приблизно півкіло ваги вимагає спалювання 3500 калорій. Якщо ви зменшите вживання калорій щодня на 175, то через 100 днів втратите приблизно 2,5 кг.

31. Протягом наступних 100 днів їжте овочі 5 разів на день.

32. Протягом наступних 100 днів їжте фрукти 3 рази на день.

33. Виберіть одне з ваших улюблених, але не дуже корисних страв, і замінюйте його на холодну індичку протягом 100 днів.

34. У наступні 100 днів їжте з тарілок поменше, щоб контролювати кількість вживаної їжі.

35. У наступні 100 днів вживайте 100% сік замість замінників з великою кількістю цукру.

36. У наступні 100 днів замість газованої води вживайте тільки воду.

37. Складіть список з 10 легких і корисних сніданків.

38. Складіть список з 20 легких і корисних страв, які можна вживати на обід і вечерю.

39. Складіть список з 10 легких і корисних закусок.

40. Використовуйте свої списки здорових страв для того, щоб розпланувати своє харчування на тиждень вперед. Харчуйтеся так протягом наступних 14 тижнів.

41. Протягом наступних 100 днів ведіть свій харчовий журнал, щоб зрозуміти, відхиляєтеся ви від складеного меню.

42. Протягом наступних 100 днів приділяйте кожен день хоча б по 20 хвилин на фізичні вправи.

43. Протягом наступних 100 днів завжди носите з собою крокомір і постарайтеся проходити по 10 000 кроків на день.

44. Налаштуйте свої ваги і повісьте графік з своєю ванною. У кінці кожної з 14 тижнів зважуйтеся і записуйте дані по втраті (надбавці) ваги, змін об’єму талії і т.д.

45. Протягом наступних 100 днів встановіть на годиннику або комп’ютері нагадування з інтервалом повторення кожну годину, щоб пити воду.

46. Протягом наступних 100 днів медитуйте, дихайте, візуалізують – зробіть це своїм щоденним ритуалом для заспокоєння своєї свідомості.

Відносини

47. Протягом наступних 100 днів кожен день знаходите у своєму партнері щось позитивне і записуйте це.

48. Протягом наступних 100 днів ведіть альбом ваших спільних справ, займіться скрапбукінгом. У кінці вашого експерименту подаруйте вашому партнерові вийшов альбом і список всіх позитивних справ, які ви спостерігали протягом цих 100 днів.

49. Визначте для себе 3 дії, які ви будете здійснювати кожен день протягом наступних 100 днів для зміцнення ваших відносин. Це можуть бути слова «я люблю тебе» або обійми щоранку.

Соціальна життя

50. Спілкуйтеся кожен день протягом наступних 100 днів з ким-небудь новим. Це може бути ваш сусід, з яким ви раніше ніколи не спілкувалися, ваш коментар в блозі, де ви раніше ніколи нічого не писали, новий знайомий в соцмережах і т.д.

51. Протягом наступних 100 днів зробіть акцент на спілкуванні з людьми, якими ви захоплюєтеся і яких поважаєте.

52. Протягом наступних 100 днів якщо вас хтось образив або засмутив, подумайте хвилину перед тим, як відповісти.

53. Протягом наступних 100 днів навіть не думайте виносити остаточний вердикт до того як не вислухали обидві сторони.

54. Протягом наступних 100 днів постарайтеся робити хоча б одну добру справу в день, яким би маленьким воно не було.

55. Протягом наступних 100 днів хваліть всіх, хто заслуговує на це.

56. Протягом наступних 100 днів практикуйте активне слухання. Коли співрозмовник говорить, слухайте його, а не репетируйте в голові свою відповідь, перепитуйте ще раз, щоб переконатися, що ви все правильно почули і т.д.

57. Практикуйте співчуття у наступні 100 днів. Перш ніж судити когось, спробуйте поглянути на справу з його точки зору. Будьте цікаві, дізнайтеся про співрозмовника більше (його інтереси, вірування тощо)

58. Протягом наступних 100 днів живіть своїм життям і не порівнюйте себе ні з ким.

59. Протягом наступних 100 днів шукайте благі наміри у діях оточуючих.

60. Протягом наступних 100 днів постійно нагадуйте собі, що всі роблять настільки добре, наскільки можуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *