8 ігор, в які грає наш мозок

CUrQESDL2SA.jpg

1. Я був би щасливішим, якби мені доводилося менше трудитися.
Наш розум часто вдається до цього аргументу, стверджуючи, що ми були б щасливішими, якби не мали працювати. Ми уявляємо собі життя, повне розваг, і обманюємося, думаючи, що від цього ми б стали щасливішими. Однак саме неробство часто є головною причиною нудьги і депресії. Ми – працьовиті, творчі створення. Ми повинні вирішувати завдання і вдосконалюватися, щоб бути щасливими. Вклади свою душу в щось значуще для себе, і ти побачиш, як піднявся твій градус щастя!

2. Це не я, це все вони.
Наш розум намагається змусити нас повірити в те, що причина нашого нещастя – в інших людях: знайомих, чоловік, батьки … Ми готові розкидати звинувачення наліво і направо, як малюк розкидає іграшки в дитячому саду. Звичайно, для «танго потрібні двоє» – як ми звинувачуємо інших, так і вони звинувачують нас. Той момент, коли ми беремо на себе відповідальність за своє життя, послужить фундаментом справжнього щастя.

3. Для того, щоб бути щасливим, мені потрібно відкрити секрет щастя.
Секрет у тому, що секретів щастя або успіху немає. Скільки б не переконували нас книги, автори і наш власний розум, ніяких секретних ключів від дверей Простого людського щастя немає. Ви самі створюєте картину свого майбутнього, формуєте стратегію і потім наполегливо і старанно працюєте над її втіленням. Тут немає коротких шляхів. Прийняття цього факту просуне вас по шляху щастя набагато далі.

4. Якби у мене було …
Наш мозок намагається вселити нам, що ми були б щасливішими, якби у нас була інша робота, інший будинок, інша машина … Немає нічого поганого в бажанні кращих речей та обставин, але це не робить нас автоматично щасливими. Вони можуть тимчасово піднімати настрій, але це все швидко проходить. Той, хто хоче міцного щастя, повинен усвідомити, що бочка бажань бездонна, і її ніколи не наповнити доверху. А справжнє щастя йде зсередини …

5. Я люблю те, що є, і не хочу змін.
Дозволяючи собі думати подібним чином, ми створюємо всі передумови для падіння вниз. Життя – це подорож у постійні зміни. Якісь із них ми контролюємо, якісь – ні. Опір змінам або спроба взяти все під свій контроль приречені на провал. Зміни неминучі. Ви повинні прийняти це і навчитися плисти в безперервному потоці змін. Здатність до адаптації дуже важлива для щастя.

6. Якщо не сьогодні, значить – ніколи.
Наш розум часто впадає у відчай і піддається розчарування за кілька кроків від успіху. Наполегливість дуже важлива для досягнення щастя. Ніколи не дозволяйте своєму розуму обдурити вас і прийняти свою поразку. Ви не знаєте, що принесе вам завтрашній день. Тільки один день – це може бути все, що потрібно для досягнення вашої мрії.

7. Я прийму рішення, коли точно буду знати, що робити.
Чим більше ви думаєте, тим швидше ви заходите в глухий кут. Зважування ризиків, аналіз можливостей і прийняття плану – важливі фактори, але нічого не відбувається до тих пір, поки немає рішення і дій. Ми дуже рідко маємо повну інформацію для прийняття рішень. Стоп сумнівам! Невдача – не кінець світу. Не дозволяйте вашому розуму захопити вас в пастку тотального аналізу всього на світі.

8. Я знаю, що не повинен, але …
Наш розум намагається обдурити нас, заперечуючи наслідки наших шкідливих звичок. Особливо це стосується питань здоров’я. «Я знаю, що не повинна курити, але це допомагає мені схуднути». Або: «Я знаю, що не повинен цього є, але якщо я не можу насолоджуватися життям, то навіщо взагалі жити». Проблеми зі здоров’ям – безумовно, це виклик щастя. Не дозволяйте розуму зловити вас у пастку самовиправдань і поблажливості до своїх слабкостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *