Google про перелинковку без шкоди для позицій сайту

Минулого тижня керівнику команди Google Метту Каттс (Matt Cutts) надійшло відразу два питання, що стосуються практики проставлення внутрішніх посилань на сайтах. Представник пошуку постарався максимально оперативно відповісти на них.
Перше питання від власника сайту з Токіо звучало таким чином: «Припустимо, що у мене є сайт, присвячений риболовлі (сайт А) і я створив ще один ресурс подібної тематики – він присвячений питанням прикорму риби (сайт В). Чи не суперечить Керівництву з якості пошуку Google наявність посилань на сайті А на ресурс У? При цьому будемо брати до уваги, що на обох сайтах представлений контент високої якості і у них один і той же власник? »

Відповідь Метта Каттса звучало таким чином: «Те, що сайт А посилається на тематично пов’язаний з ним сайт В не є порушенням Керівництва з якості пошуку Google, навіть якщо у ресурсів один і той же власник. Проблема виникає коли у вас не 2, а 50, 90 або 150 сайтів – і всі вони посилаються один на одного, стаючи схожими на мережу сателітів або що-небудь подібне. У цьому випадку ми можемо констатувати штучне нарощення посилальної маси. Таким чином, якщо у вас дійсно невелика кількість сайтів, об’єднаних загальною тематикою – не більше п’яти – ви можете з успіхом використовувати стратегію посилального просування ».

Далі представник Google продовжив роз’яснення: «Проблеми почнуться, якщо у вас набагато більше сайтів – не варто створювати 222 сайту, присвячених страхуванню автомобіля, зміст яких дублюється. Трохи дивно також, якщо ви використовуєте для них доменні імена типу: howdoigetmycarinsurance.net або wheresthecheapcarinsurance.com. Таким чином, якщо у вас 222 дрібних сайту, що характеризуються дуже поверхневою обробкою і низькою якістю контенту, то ваші ресурси будуть розцінені Google як дорвеї з усіма витікаючими наслідками ».

Ще одне питання прийшов від користувача з Лос-Анджелеса: «Чи може наявність внутрішніх анкорного посилань з точними входженнями ключових запитів пошкодити просуванню сайту в пошуку? Важливо враховувати, що дані посилання допомагають користувачеві переміщатися по сайту. Чи може велика кількість внутрішніх посилань з однаковим анкорного текстом вплинути на «рішення» алгоритму Penguin знизити сайт у видачі? »

На дане питання представник пошуку відповів так: «Зазвичай внутрішні посилання не є причиною подібної проблеми, якщо, звичайно, на одній странцу вашого сайту не розміщено близько 5 000 анкорного посилань з одним і тим же текстом, що посилаються на один і той же URL. Якщо ж у вас нормальний сайт, наприклад, каталог, а при його створенні використаний шаблон – то невелика кількість подібних посилань тільки допоможе навігації користувача по сайту.

Таким чином, це не та проблема, про яку вам варто турбуватися в разі розумного використання внутрішніх анкорного посилань на сайті. Однак, якщо зловживати методикою, то покарання не змусить себе чекати », – прокоментував запитання пан Каттс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *