Головний дизайнер компанії Apple Джонатан Айв удостоївся лицарського звання

Віце-президент компанії Apple по дизайну Джонні Айв, як його до вих пір називали всі, включаючи самого Стіва Джобса, в цьому році може вимагати до себе звернення – сер Джонатан. Це тому, що королева Англії Єлизавета Друга подарувала йому звання  Командором Британської Імперії – лицарського командувача Британської імперії за «заслуги у дипломатії та міжнародних відносинах». Айв відповів, що він «смиренно і щиро вдячний» за таку похвалу.

Незважаючи на свою роботу в Apple, сер Джонатан – не американець, а британський підданий, він народився в Лондоні і виріс в англійському місті Чінгфорде. В Apple, він почав працювати в 1992 році і з тих пір створені за його кресленнями продукти, такі як IPod, дозволили компанії стати найбільшою і найвпливовішою технологічної корпорацією в світі.

Відправною точкою його кар’єри послужила в 1995 році ідея комп’ютера IMac – монітора та комп’ютерної начинки в загальному кольоровому напівпрозорому корпусі. Він озвучив свою ідею Стіву Джобсу, який тоді недавно повернувся на пост глави Apple. Джобс підтримав цю ідею і не помилився: IMac став хітом і величезним кроком до відродження Apple.

Звістка про надане званні, за словами самого Айва, стала для нього «цілком захоплюючої», повідомляє BBC. Він зізнався, що він «дуже збентежений, але щиро вдячний».

До цього, в 2006 році сер Джонатан вже був призначений CBE – командувачем Британської імперії на церемонії в Букінгемському палаці.

«Я прекрасно розумію, що я отримав чудову нагороду Великобританії в галузі проектування та дизайну», – сказав він. «Я виявив в ранньому віці, що все, що я коли-небудь хотів робити – це займатися дизайном».

Батько Айва був першим, хто надихнув його на вивчення дизайну. Айв потім продовжив вивчення промислового дизайну в Політехнічному університеті Ньюкасла. Саме там він вперше усвідомив потенціал проектування для Mac.

«Я відкрив для себе Mac і відчув зв’язок з людьми, які робили цей продукт», – сказав він. «Я раптом зрозумів, якою була ця компанія або імовірно була».

Після закінчення університету Айв працював у дизайнерському агентстві в Великобританії, яке співпрацювало з компанією Apple. Потім компанія помітила його талант і запропонувала йому роботу. За 19 років роботи в компанії Apple, Айв і Стів Джобс стали близькими друзями і навіть «духовними партнерами», як стверджується в недавно виданій біографії Джобса. Хоча Джобс і Айв були близькими друзями, Айв зізнався Ісааксон, що він відчував, ніби Джобс вкрав ряд його ідей.

«Джобс переглядав усі мої ідеї і говорив:« Ця мені не подобається. Ця так собі. А ось ця мені подобається », – сказав Айв Ісааксон в інтерв’ю. «А потім я сидів в аудиторії, і він говорив про ці ідеї як про своїх власних. Я маніакально пильно стежу за тим, хто запропонував ту чи іншу ідею, і я навіть зберігаю блокноти, заповнені моїми ідеями. Це зачіпає, коли він бере мою ідею для одного зі своїх проектів ». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *